Květen 2012

Když se učím...

29. května 2012 v 20:12 | Marti |  Diary
Ahojte zase :D Tak nadpis vypovídá za vše :D Doufám, že se článek bude líbit a že do komentíku napíšete jak jste se měli VY!!

Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.

Dneska tu máme unikátní fotky focené mobilem (takže se nesmějte za kvalitu). Učila jsem se na zítra ájinu (stejně neumím) a fyziku (ani nevím z čeho to je). No, ale pro pobavení fotky na konci článku :D

Ve škole miluj studování, za školou studuj milování.

Jinak dnes co dnes vlastně bylo? No tak zase jsme se učili jenom 2hodiny! První hodina děják a druhá hodina čeština. No pak jsme 3hodiny malovali ideální učitelku, učitele, žáka, žákyni. No my jsme (no to znamená, že v naší skupynce jsem malovala jen já s kámoškou) kreslili ideální učitelku (protože nás kluci přehlasovali my jsme chtěli učitele :D, samozřemě celou navrhli takže má velké poprsí :D) pak vypadala jako kur*a a my jsme se s kámoškou dohodli, že to bude žačka :D . Na protest kluků jsme ji předělali i oblečení na delší. Ta holka se strašně podobala holce z vedlejší třídy, tak jsme ji museli předěla (teď má znamínka a jizvu na oblibčeji :D)

Mnohý žák prospívá špatně jen proto, že má víc rozumu než učitel.

Tak a teď slibované fotky (ostatní v C.Č.) Doufám, že se bude líbit a omlouvám se ještě jendou za kvalitu a navíc jsem pospíchala!


Nová videa, která čekejte na blogu!

29. května 2012 v 14:30 | Marti
Tak na blogu čekejte nová VIDEA!! Tak Tipy a triky ve škole, co jsem si koupila za měsíc..., Ze zákulisí. Doporučuji abyste si videa nenechali ujít!!!

°TIPY A TRIKY VE ŠKOLE
- toto video bude o tom jaké tipy a triky používám ve školy
- co nosím v aktovce
- jak se učím

°CO JSEM SI KOUPILA ZA MĚSÍC...
- video je o tom co jsem si koupila nebo dostala za daný měsíc
- v tomto videu věci budu ukazovat a komentovat

°ZE ZÁKULISÍ
- video bude opravdu točené ze zákulisí
- pohled bude takový jak to opravdu vypadá když natáčím videa
- a jaké mám pomůcky kromě foťáku

Blog se může chlubit!

28. května 2012 v 19:03 | Marti
Tak ano ano.

Blog se chlubí vydanými 1190. články, tento článek 1191. článek na tomto blogu (to jsem jich poměrně DOST smazala!).

Tak já fakt čučím!!! Jakmile dosáhnu 2000 tak budu oslavovat!!! (to bude tak za rok :D)

Kreslím| Omlouvám se, ale jen jsem se nudila!!!

28. května 2012 v 17:51 | Marti
Tak jsme měli jakousi přednášku na téma DROGY. Z tohoto jsme už dávno psali ze ZV písemku no a teď jsme měli přednášku... aspoň jsme se neučili! Tak A teď výtvor co jsem udělala na papír kde jsem měla s přednášky nějaké poznámky (pozn. pořád nemáme foťák= mobil)


MattyBRaps- človíček k zamilování

27. května 2012 v 20:13 | Marti |  Article
Ahojte zdravím vás tady dalším článkem!! Tento článek je o jednom človíčku jménem Matty BRaps.

Sláva je příjemná věc, ale v noci se k ní nepřitulíte.

Tak tento kluk má tak 10 let (nikde jsem nenašla přesný věk). Já osobně jsem se o něm dozvěděla přes písničku boyfriend od Justina Biebra, kterou jsem si oblíbila. On písničku podle mě zazpíval lépe než JB, ale co posuďtě sami!!!


Jestliže jsem hvězda, neudělalo ji ze mě studio nebo osoba, ale lidé.

Hele já už budu muset jít, ale na komentíky aktivní budu rozhodně! Tak se mějte... jo ještě zítra máme zkrácené vyučování takže doma nebudu ve 4, ale ve 3hodiny!!! Tak asi bude nějaký článek na téma. Možná, ale bude video, nebo Co vy na TO!

XOXO MartiJak vlastně vznikl mobil???

26. května 2012 v 17:30 | Marti |  Article

Jako další takový "pracnější" článek jsem si vybrala článek o mobilním telefonu. Tuto věc jistě každý zná a má. Tak se pustíme do historie....

První komerční mobilní síť je známa již z konce 50-tých let z Holandska. Z dnešního pohledu se nejednalo o mobilní síť, jak ji známe dnes. Šlo o simplexní komunikaci, což znamenalo, že vždy mohla hovořit pouze jedna strana. Vlastně se jednalo o vysílačky napojené do mobilní sítě. Na klasické vytáčení čísla pomocí klávesnice ale mohli uživatelé zapomenout, protože hovory byly přepojovány pomocí telefonních operátorek. V 70-tých letech se tento systém vypracoval na duplexní provoz, ale stále se hovory spojovali pomocí telefonních operátorek.

Čas není žádná dálnice mezi kolébkou a hrobem, nýbrž místo k zaparkování na slunci.

Společnost Ericsson uvedla světově první plně automatický mobilní telefonní systém (MTA) v roce 1956. Systém pracoval v pásmu 160MHz a byl používán v automobilech ve dvou švédských městech v letech 1956 až 1967. Váha telefonu MTA se pohybovala kolem 40 kg! V dobách své největší slávy měla síť MTA pouze 125 uživatelů a většina lidí neměla vůbec tušení, že mobilní komunikace existuje. Důvodem byla hlavně technická náročnost na údržbu systému a cena přístroje.
Lepší časy nastaly až v roce 1971, kdy se začaly vyrábět mikroprocesory, schopné řešit tyto úlohy. Vývoj ale trval dalších 8 let, než vznikla první opravdu komerční síť radiotelefonů, spuštěná v Tokiu.

Existuje tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.

Od roku 1981 se NMT sítě rozšířily i do mnoha evropských států, ale nebyly navzájem kompatibilní. Proto například účastník ze Švédska, nemohl používat mobilní telefon v Belgii. V roce 1990 bylo známo šest evropských standardů a jejich 11 modifikací. I přes tyto problémy vývoj trhu velmi rychle rostl. Mobilní sítě založené na standardu NMT začaly mít kapacitní problémy a proto se začalo pracovat na standardu GSM. Dnes je GSM jedním z nejrozšířenějších systémů mobilních sítí.

Chci každou hodinu mít denně zprávu, protože v minutě je mnoho dnů.

První mobilní telefon Motorola DynaTAC 8000X
Motorola DynaTAC 8000X
První funkční prototyp mobilního telefonu byl vyroben v roce 1973. Chyběla však vysílací technika a proto trvalo dalších 10 let, než byl v roce 1983 oficiálně představen první mobilní telefon. Jednalo se o mobilní telefon Motorola DynaTAC 8000X.
Konstruktérem prvního mobilního telefonu je doktor Martin Cooper. Parametry jsou z dnešního pohledu k pobavení, ale v době jeho vzniku se jednalo o technický zázrak. Váha - cca 2000g, výška - 250mm, výdrž baterie - cca 30 minut. Hned po jeho uvedení slavil tento model nevídaný úspěch.
Motorola DynaTAC 8000X patřila mezi mobilní telefony 1. generace. To znamená, že se jednalo o analogový přenos hovoru. V Evropě je znám jako standart NMT. Dnes se nejčastěji používá digitální přenos hovoru. Jde o 2. generaci známou jako standart GSM.

Včera váš blog navštívilo 93lidí!

25. května 2012 v 16:31 | Marti
Jéj tato zpráva mě moc potěšila, že se návštěvnost zase zvedla! NO tak moc děkuji.

Jinak dnes jedu k tátovi... no tak zítra myslím nebo možná až v neděli vás tady čeká článek o telefonech. Bohužel o víkendu mě na blogu nečekejte možná až v něděli od 5hodin!

Mějte se krásně užijte si krásný víkend.... a malá rada kašlete na učení a běžte VEN! Běžte ven za mě protože já si celý víkend budu udržovat "krásný vztah" s fyzičkou :D!!!!

Tak pááá


Zbývá 26dní školy!

24. května 2012 v 17:24 | Marti |  DiaryAHOJIK!!! Je to tak tbývá už jen 26 dní školy do velkých prázdnin!!!! Tento článek je jen taový "lehký" moc se mi tu dnes nechce pobývat :D . Samozřejmě na vaše komentíky odpovím ještě dnes anebo zítra.

Ještě dnes bych chtěl poděkovat člověku, který vynalezl prázdniny.

V úterý jsem počítala kolik dní ještě zbývá do prázdnin no a dnes už jen 26 dní!!! Pokud teda nejste ještě ve škole!! Můžete si to klidně přepočítat! Ale prosím každou chybu mi HLASTE do komentíků, protože nechci tu mít žádné chybičky :D

Lenoši mají vždy prázdniny.

Dneska ve škole to bylo ok. Měly jsme 2 matiky jsme rýsovali v jedné hodině učitelka uplně na nás (no na nás na jednu holku Terinu) začala křičet, ona tam uplně vybuchla, to se nedalo nesmát :D. Pak 2 češtiny no tak jako litoška a mluvvice taky nic moc. Pak 2 výtvarky no tak byli sme venku v átriu a cosi sme tam kreslili. Jenomže jak foukal vítr tak každou chvíli nám odletěl výkres a pak byl špinavý atd. No jak jsem došla dom (ve 3) tak jsem vzala psa a šla ven. No šla jsem si na zmrzlinu, pak dojdu dom a nachystám si věci do školy na učení, jenomže dojde ségra a já na ni jestli nechce pomoc (připravovala se na piknik s přítelem). No tak jsem jí pomáhala, pak se najedla, ale učit se mi fakt nechtělo. Vytáhla jsem tedy bužírky a začala plést asi po 2 minutách mě to přestalo bavit tak zapnu PC no a píšu článek :D a potom se půjdu dívat na PLL (Pretty Little Liars 2x14).

Život utíká jako prázdniny. Zprvu pomalu, pak stále rychleji.

No tak jo zítra pojedu k tátovi tak nevím jestli půjdu na PC. Pak myslím na sobotu jsem přednastavila článek tak krásné počteníčko!!! A nezapoměňte, že už zbývá jen 26DNÍ ŠKOLY!!!!

Čtete si před spaním? Možná budete mít neklidnou noc!

23. května 2012 v 13:14 | Marti |  Article
Čtete si před spaním? Možná budete mít neklidnou noc

Tak tento článek je přednastavený! Nevím jestli totiž se dnes dostanu na PC protože nejede internet. Článek je o spánku což jste mohly poznat z naspisu....

Proti trampotám života dal Bůh člověku tři věci - naději, spánek a smích.

Já si před spaním čtu. Unaví mě to oči a pomůže mě to někdy odreagovat a čtu i protože bych si jinak nikdy nic nepřečetla. Ale co si o tom myslí odborníci? Nedávno provedená vědecká studie publikovaná v medicínském časopise Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism potvrdila, že jsme-li vystaveni umělému světlu v době po soumraku, snižuje se kvalita vlastního. Důvodem je potlačení dostatečné tvorby spánkového hormonu melatoninu.

Kde strach má sídlo, zřídka spánek přebývá.

Pobyt pod umělým světlem před usnutím je běžnou součástí života velké části populace. Podle odborníků tím nejen že ohrožujeme kvalitu následného spánku, ale rovněž to nepříznivě působí na naši regulaci tělesné teploty a tlaku krve právě prostřednictvím melatoninu. Ten se totiž podílí nejen na střídání bdění a spánku, ale ovlivňuje také jiné tělesné pochody, mimo jiné snižuje a teplotu organismu.

Spánek je nesmírně milosrdný. Odpouští nám i našim viníkům.- Karel Čapek

Vědci sledovali hladinu melatoninu v krvi u 116 zdravých dobrovolníků ve věku od 18 do 30 let. Ti byli po dobu 5 dní vystaveni pokojovému osvětlení či tlumenému světlu, a to v čase před usnutím. Výsledy ukázaly, že pokojové osvětlení zkrátilo dobu uvolňování melatoninu v porovnání s tlumeným světlem o celých 90 minut. Vědci dodávají, že spíme-li celou noc s rozsvícenou lampou, redukuje se množství tohoto hormonu v krvi až o 50 %.

Všem lidem prospívá dopřát čas od času duši uvolnění. Odpočinek obnovuje totiž životní sílu a veselá nálada prázdnin rozežene každý smutek.

Existují domněnky, podle kterých by dlouhodobé potlačování uvolňování spánkového hormonu umělým světlem mohlo přispívat k rozvoji některých druhů rakoviny. Vědci však zároveň přiznávají, že je ještě třeba dalších studií v této oblasti. Pokud by se ale podobné hypotézy ukázaly jako pravdivé, představovalo by například takové zaměstnání na noční směny mnohem větší riziko pro zdraví, než se dosud předpokládalo.

Spánek je obraz smrti.- Marcus Tullius Cicero

Doufám, že se vám článek líbil a doufám, že se vám takovéto tipy článků budou líbit. Tedy jestli to někdo četl celé. Prosím kdo si to celé přečetl tak napište do komentářů co si o tom myslíte.

Vybíráš si přátele podle obalu?

22. května 2012 v 12:01 | Marti |  Article

Ahojte tak dobré ránko! Dneska jsem doma tak jako včera tak jsem se rozhodla trochu na pracnějším článku tak prosím nekopírujte! V tomto článku si ukážeme, že lidé soudí knihu podle obalu. Dozvíte se, že ale to co vidíte nemusí být pravda.

Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a projdi jeho cestu, projdi jeho minulost, radost, projdi roky, kterými prošel on/a. Klopýtni na každém kameni na kterém klopytl/a. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál, tak jako to udělal on/a. A až potom... potom můžes... chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď človeka, dokud se neprojdeš v jeho botách.. Až pak zjistíš, kde tlačí!!

No tak fajn kde začít? Hodně lidí si mě představuje jako tichou osobu, která NIKDY neřekne svůj názor. Těmto lidem se můžu jen smát, protože mě neznají a říkají co udělám nebo ne. Možná vipadám jako andíle, ale někdy dokážu FAKT zaprudit. Kámoška mě tedy poznala pořádně až nedávno.... Hele já nevím, ale když jdu po městě a uvidím někoho kdo má oblečení špinavé tak si řeknu panebože radši přidám do kroku. Ale ten člověk si může myslet to samé o vás.

Znala jsem jednu holku, každý den chodila do školy v otrhaných džínách a smrděla jak nějaká smradlavá ryba. Nikdo se s ní nebavil. Jednoho dne jsem sebrala odvahu a na obědě jsem si k ní přisedla, začaly jsme se bavit a bavit. Nakonec z ní vypadlo, že její rodiče prodávají ryby. Ona jim tam každý den pomáhá i místo učení. Po škole jsem ji vzala lke mně domů a trochu ji namalovala, oblékla. Dala si teplou vanu a najedla se. Najednou jsem ji ani nepoznala, byla to úplně ji ná holka než kterou jsem "znala". Soudila jsem podle obalu knihu, kterou jsem ani nečetla a když jsem ji přečetla.... staly se z nás nejlepší kámošky! (Tento příběh jsem si vymyslela, nesnažím se popisovat konkrétní osoby!!)

Jestli pořád čtete tento článek páni máte výdrž a fakt vás takové téma asi zajímá! Ještě jsem se ani nedostala k jádru věci! Všichni jsme si rovni a nikdo není víc než ten druhý - možná jen v případě když někdo dělá špatné věci, tak může být něco méně než dobrý. Nesuď člověka podle toho jak vypadá, protože i pod krásnou a nevinnou tváří se může skrývat bestie. Nebo naopak nehezká tvář může být součástí těla s hodnou a dobrou duší. Nebo také malý může s pomocí technik překonat obra. Nedej na takzvaný první dojem, protože první dojem je jedním z největších lidských omylů. Nejdříve poznej jaký je člověk uvnitř a potom si o něm teprve udělej svůj názor. Někdo totiž může jen předstírat aby získal dobrou pověst. Jiný zase napoprvé neprojevil všechny svoje schopnosti, nebo neměl zrovna svůj den a zítra by mohl být ze všech nejlepší. Každý by se měl však snažit vypadat i navenek dobře.

Svým jediným vzorem si musíš být ty sám, i kdyby to byl děsivý vzor.- Albert Einsein.

Pečovat o duši i o tělo. Snaž se nepřipustit si myšlenku že jsi lepší než někdo druhý a nechtěj jiným lidem ani sám sobě dokazovat že jsi lepší než oni. Nesuď a nebudeš souzen. Nesuď druhé lidi protože pokud ti neuškodili, nemáš na to právo. Když někdo udělá něco nevědomě špatně, nesuď ho a neříkej o něm že je nějaký (špatný, blbý , ...)Osobnost člověka se projevuje v činnosti a v činnosti se také utváří.

Tak asi tento článek už ukončím nebo baví vás to ještě číst??? Jsem zvědavá kolik lidí si to přečte.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Děkuji za návštěvu a budu ráda když se vrátíte, nebo zanecháte komentář :33
~~~