Péče o tělo 1.část

26. září 2012 v 17:30 | Marti
Ahojte!
Mám tady pro vás další část z naší rubriky BABABOOK. Doufám, že i tento díl tě zaujme a bude se ti líbit... Více článku pod perexem. A další díl už se plánuje :))


Sprcha nebo koupel...

SPRCHA
Sprchu dopřej tělu každý den, rychle smyje špínu a nezatěžuje tak kůži. Sprcha tě osvěží po náročném dni, ranní sprcha tě může příjemě "nastartovat" (pokud však nejsi spáč a nevstáváš na poslední chvíli). Používej vhodné mýdlo nebo sprchový šampon- vždy podle typu své pleti. S mycími přípravky kidně šetři, postačí malé množství na celé tělo a je důležité zbytky mýdla vždy pečlivě opláchnout (ale to myslím snad každý ví :)). Nesprchuj se příliš horkou vodou, na závěr zkus studenou nebo alespoň vlažnou vodu.

PEELING
Peeling celého těla se provádí pro zjemnění a prokrvení pokožky. Postačí pouze jedenkrát týdně , přičastějším použití bys mohla pokožku podráždit. Použij speciální tělový peeling, kterým pokožku promasíruješ, a důkladně opláchni vodou, nebo místo peelingu masíruj pokožku lufou či jen žínkou, na kterou na neseš mýdlo nebo sprchový šampon. šetrněji masíruj na břichu a vnitřní straně stehen a paž, na těchto místech je pokožka jemná.

!!! PEELING NEPROVÁDĚJ NA PORANĚNÉ NEBO ZANÍCENÉ POKOŽCE!!!

KOUPEL
Koupel si dopřej jedenkrát týdně, protože pěny a mycí prostředky nepůsobí na tvou kůži příliš šetrně, hodně ji vysušují. Mladé a mastné kůžito příliš nevadí, ale pokud máš kůži na těle suchou a citlivou, můžeš mít po koupeli pocit napětí a svědění. Tvé kůži neprospěje, když budeš ležet ve vaně celý večer, úplně postačí 15 až 20 minut. Po koupeli se důkladně osprchuj vlažnou vodou, aby se smyly šupinky ůže a zbytky pěny či mýdla.

CO JEŠTĚ DOPŘÁT SVÉMU TĚLU?
Po sprše i koupeli ošetři pokožku celéo těla tělovým mlékem. Nezapomeň na paty, kolena a lokty, kde bývá kůže suchá a hrubší. Po ranní sprše použij deodorant nebo antiperspirant. Prodávají se ve formě kuličky, v podobě krému nebo jako tuhá tyčinka.

Pomocníci pro dobrý pocit...
>> Antiperspirant zabraňuje tvorbě potu.
>> Deodorant zabraňuje tomu, aby bakterie pot rozkládaly (pot není příjemné cítit), ale pocení nezastaví.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Děkuji za návštěvu a budu ráda když se vrátíte, nebo zanecháte komentář :33
~~~